Show sądowy "W imieniu prawa" to nowy program na antenie Polsatu

"W imieniu prawa" to nowy program, tzw. show sądowy, którego pierwszy odcinek wyemituje Polsat 12 marca. Godzinny program emitowany będzie...

"W imieniu prawa" to nowy program, tzw. show sądowy, którego pierwszy odcinek wyemituje Polsat 12 marca. Godzinny program emitowany będzie dwa razy w tygodniu - we wtorki i czwartki o godz 17.50. Scenariusz programu oparto na prawdziwych procesach sadowych. Twórcy show przedstawią m.in. procesy karne i cywilne. Prowadzącymi program będą zawodowi, czynni sędziowie, natomiast aktorzy będą odgrywać rolę obrońców, prokuratorów, oskarżonych i świadków. Program jest adresowany do szerokiej widowni, przede wszystkim jednak mieszkańców dużych i średnich miast. Reżyserem i autorem programu jest Witold Rumel, a producentem cyklu firma aja Film Internationale. Produkcja 15 odcinków kosztowała 450 tys. zł. Jeśli program się spodoba i zdobędzie ok. 6-proc. oglądalność, powstaną kolejne odcinki, których emisja odbywać się będzie od poniedziałku do piątku. Od roku w Europie Zachodniej na antenach telewizyjnych króluje nowy format - show sądowy, jest on popularny w Niemczech i we Włoszech. W USA od kilku lat wielką popularnością cieszy się show Court TV. W Polsce oprócz Polsatu tego rodzaju program o nazwie Werdykt przygotowuje kanał telewizyjny Tele5. (MKS)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.