Grupa Ströer zakończyła testy systemu Billboard Management System

Grupa Ströer zakończyła testowanie software'u, dzięki któremu można śledzić w czasie realnym proces wyklejania plakatów - Billboard Management System (BMS)....

Grupa Ströer zakończyła testowanie software'u, dzięki któremu można śledzić w czasie realnym proces wyklejania plakatów - Billboard Management System (BMS). Program będzie w pełni dostępny dla klientów od 1 września br. na terenie Warszawy i 1 stycznia 2005 r. na terenie całej Polski. Koszt wdrożenia systemu w jego pełnej funkcjonalności wyniesie ok. 1 mln zł. System został stworzony przez firmę Comtica. W BMS wszystkie ekipy firm klejących będą dysponowały telefonami komórkowymi wyposażonymi w aparaty fotograficzne. Po każdym wyklejeniu nośnika ekipa zrobi jego zdjęcie telefonem i prześle na stronę internetową spółki Ströer. Klient będzie miał możliwość śledzenia na bieżąco, które nośniki biorące udział w kampanii zostały już wyklejone, a które nie, i będzie mógł obejrzeć zdjęcie każdego nośnika z jego layoutem reklamowym. Każda tablica będzie miała specjalny kod kreskowy Matrix, który przy robieniu zdjęcia będzie wprowadzany do systemu. Ma to dać klientowi pewność, że na zdjęciu widzi na pewno ten, a nie inny nośnik. "Robimy rzecz, która była dla nas najważniejsza - stajemy się branżą, w której klient może kontrolować online to, co kupuje. W ten sposób nasze medium może stać się transparentne, a tym kończy się problem nadużyć i niepewności" - mówi Janusz Malinowski, prezes zarządu Grupy Ströer. Szef Ströera jest pewny, że wszystkie firmy będą musiały przyjąć takie systemy po to, by móc konkurować z jego firmą. System BMS jest już przygotowany, ale wejdzie w całej Polsce dopiero 1 stycznia 2005 r., gdyż kilka miesięcy będzie trwał proces operacyjny jego wprowadzania, m.in. wyposażanie firm plakatujących w telefony komórkowe z aparatami fotograficznymi. Do tego czasu system będzie stosowany tylko w przypadku realizacji poszczególnych kampanii. Klienci nie będą dodatkowo obciążani kosztem usługi, gdyż będzie ona standardem w ofercie grupy. BMS będzie stosowany w przypadku wszystkich nośników spółki. W tym roku Grupa Ströer zainwestuje w sumie 1-1,2 mln euro we wdrożenie nowego oprogramowania (o inwestycjach informatycznych pisaliśmy szerzej w DS "MMP" w dn. 16 marca br.). Poza systemem BMS wprowadzi także software'y do zarządzania poszczególnymi działami spółki. (PU)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.