Saatchi & Saatchi realizuje w Rosji projekt dla P&G

Polski oddział sieciowej agencji reklamowej Saatchi & Saatchi został wybrany przez Procter & Gamble (P&G) do obsługi reklamowej marki Flash...

Polski oddział sieciowej agencji reklamowej Saatchi & Saatchi został wybrany przez Procter & Gamble (P&G) do obsługi reklamowej marki Flash na rynku rosyjskim, gdzie produkt nosi nazwę Comet. W przygotowaniu jest kampania launchowa żelu i proszku Comet. Pierwsze działania reklamowe będą realizowane już wiosną br. Budżet wsparcia reklamowego marki w Rosji trafił do polskiej agencji bez przetargu. Współpraca ma charakter projektowy, z możliwością przedłużenia kontraktu. Saatchi & Saatchi była odpowiedzialna za markę Flash w Polsce, ale w związku z niespełnieniem oczekiwań co do uzyskiwanego poziomu sprzedaży produktu zapadła decyzja o zawieszeniu działań reklamowych wspierających sprzedaż Flasha na naszym rynku. Najprawdopodobniej do końca br. żadne działania wspierające tę markę nie będą prowadzone. Marka Flash pojawiła się na rynku polskim w maju ub.r. wspierana intensywną kampanią reklamową autorstwa Saatchi & Saatchi i domu mediowego MediaCom Warszawa, w którą zainwestowano 28 mln zł (dane: Expert Monitor). W tym roku Flash był reklamowany jedynie na początku roku (wydatki w tym okresie wyniosły 4,2 mln zł). (AMS)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.