Coca-Cola zawiesiła plany rozwoju marki wody Dasani

Koncern Coca-Cola zawiesił plany ponownego wprowadzenia na rynek Wielkiej Brytanii oczyszczonej wody bieżącej pod marką Dasani. W ostatnim czasie wycofano...

Koncern Coca-Cola zawiesił plany ponownego wprowadzenia na rynek Wielkiej Brytanii oczyszczonej wody bieżącej pod marką Dasani. W ostatnim czasie wycofano z rynku brytyjskiego 500 tys. butelek Dasani, w której wykryto niedopuszczalną normę związków bromu, który może powodować raka. Nieoficjalne stanowisko przedstawione przez Coca-Colę mówi, że koncern nie wyklucza w przyszłości wprowadzenia tej marki ponownie na rynek. "Dasani na innych rynkach odnosi sukcesy, nie widzimy więc przyczyny, dla której miałaby ich nie odnosić także w Europie" - powiedzieli przedstawiciele Coca-Coli. We Francji i Niemczech, gdzie koncern zamierzał rozwijać markę Dasani, jej debiut zostanie przełożony. W Wielkiej Brytanii Coca-Cola wydała w tym roku na reklamę Dasani (kreacja: Lowe & Partners) 1,75 mln funtów. Planowane wydatki miały wynieść 7 mln funtów. ("BrandRepublic")

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.