UOKiK skontroluje pakiety internetowe TP SA

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) rozpoczął postępowanie sprawdzające, czy Telekomunikacja Polska SA, świadcząc usługę Pakiety internetowe TP, nie narusza...

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) rozpoczął postępowanie sprawdzające, czy Telekomunikacja Polska SA, świadcząc usługę Pakiety internetowe TP, nie narusza zbiorowych interesów konsumentów. Jak wyjaśnia Aleksandra Kurzyna z biura prasowego UOKiK, chodzi o to, że TP SA nie informuje klientów, jaką część przysługującego im miesięcznie limitu na połączenia do internetu już wykorzystali oraz o jego wyczerpaniu. Zdaniem UOKiK doprowadza to do tego, że część klientów nieświadomie przekracza te limity połączeń, a w efekcie ponosi znacznie wyższe opłaty za korzystanie z tej usługi, natomiast inni, w obawie właśnie przed wysokimi rachunkami, nie wykorzystują wszystkich opłaconych z góry połączeń. Według przedstawicieli UOKiK postępowanie powinno zakończyć się nie później niż w ciągu dwóch miesięcy, a jeśli Urząd uzna, że praktyki TP SA naruszają interesy konsumentów, nakaże operatorowi ich zaprzestania (kara za każdy dzień zwłoki w wykonaniu decyzji może wynieść do 1 tys. euro). TP SA pierwszą wersję usługi pakietów internetowych uruchomiła w sierpniu 2001 r. (we wrześniu 2002 r. wprowadzono jej nowy wariant) i jak informuje biuro prasowe TP, z pakietów internetowych korzysta obecnie 181,4 tys. abonentów. W ramach usługi oferowane są cztery rodzaje pakietów: 5 godzin połączeń w miesiącu za 14 zł (cena z VAT-em), 15 godz. - za 37 zł, 30 godz. - za 64 zł i 45 godz. - za 85 zł (ceny dotyczą Standardowego i Aktywnego planu taryfowego, abonenci korzystający z planów Oszczędnego i Niedrogiego płacą o 25-58 proc. drożej). (MB)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.