Deutsche Telekom chce zmienić markę Era na T-Mobile

Deutsche Telekom, operator sieci telefonii komórkowej T-Mobile, poinformował, że chce zmienić markę Era należącą do Polskiej Telefonii Cyfrowej (PTC) na...

Deutsche Telekom, operator sieci telefonii komórkowej T-Mobile, poinformował, że chce zmienić markę Era należącą do Polskiej Telefonii Cyfrowej (PTC) na T-Mobile, podała Polska Agencja Prasowa. Deutsche Telekom ma 49 proc. udziałów w PTC, pozostałe należą do Elektrimu Telekomunikacja (ET). Niemiecki operator przekazał jednocześnie, że nadal jest zainteresowany objęciem większościowego pakietu akcji PTC. Ewentualna zmiana marki Era na T-Mobile to element programu ujednolicania wizerunku niemieckiego operatora na międzynarodowych rynkach. Oprócz Niemiec marka T-Mobile jest już obecna w USA, Austrii, Czechach, Holandii i Wielkiej Brytanii. W Polsce obsługą strategiczno-kreatywną marki Era zajmuje się agencja reklamowa G7, dla marki Era Biznes pracuje agencja Saatchi & Saatchi. Planowaniem i zakupem mediów dla PTC zajmuje się dom mediowy Optimum Media OMD. W ub.r. wydatki reklamowe PTC wyniosły według danych Expert Monitora 257,7 mln zł. (PR)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.