Wydawnictwo Muza Press wypuściło na rynek "Muzę - Magazyn muzyczny"

Wydawnictwo Muza Press rozpoczyna wydawanie miesięcznika muzycznego "Muza - Magazyn muzyczny". "Jest on skierowany do szeroko pojętych miłośników muzyki i...

Wydawnictwo Muza Press rozpoczyna wydawanie miesięcznika muzycznego "Muza - Magazyn muzyczny". "Jest on skierowany do szeroko pojętych miłośników muzyki i jest poświęcony wszystkim gatunkom muzycznym" - mówi Daniel Wyszogrodzki, redaktor naczelny magazynu. Pierwszy numer tego miesięcznika wyszedł w nakładzie 25 tys. egzemplarzy. Jego cena wynosi 7,9 zł. W tytule o objętości 100 stron i formacie A4 będzie opisywana zarówno muzyka rockowa, jak i popularna, klubowa, jazzowa czy poważna. Stałymi felietonistami "Muzy - Magazynu muzycznego" mają być: Kuba Wojewódzki, Kuba Sienkiewicz (lider zespołu Elektryczne Gitary), Kasia Nosowska (wokalistka zespołu Hey), Grzegorz Brzozowicz (wcześniej był m.in. redaktorem naczelnym "Gali", zastępcą redaktora naczelnego "Machiny" i dziennikarzem radiowej Trójki) i Jan Latus (redaktor nowojorskiego "Nowego Dziennika" oraz krytyk teatralny). Na magazyn składają się m.in. dział recenzji płytowych i działy o muzyce filmowej oraz poważnej. Ponadto będzie w nim stała sekcja rozmów z artystkami "Porozmawiajmy jak muza z muzą", dział "Muza w trasie" (o ważnych miejscach na świecie związanych z muzyką) i "Kalendarium". W każdym numerze rysownik Tomek Broda będzie prezentował karykatury muzyków, a Jerzy Wasiukiewicz (współzałożyciel strony internetowej i pisma "Gilotyna") komiks oparty na tekście znanego przeboju. Na razie wydaniu magazynu nie będzie towarzyszyla kampania reklamowa w mediach. Będzie on promowany jedynie poprzez plakaty m.in. w salonach EMPiK oraz działania z zakresu public relations. Daniel Wyszogrodzki jest dziennikarzem muzycznym. Pisał teksty m.in. dla magazynu "Machina". Jest on także autorem książki o zespole Rolling Stones pt. "Satysfakcja". (PU)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.