Pozew przeciwko reklamom piwa Harnaś trafił do sądu

Jak podaje dziennik "Metro" (Agora SA), mieszkanka jednej z podhalańskich miejscowości złożyła pozew do sądu przeciwko grupie Carlsberg Okocim, do...

Jak podaje dziennik "Metro" (Agora SA), mieszkanka jednej z podhalańskich miejscowości złożyła pozew do sądu przeciwko grupie Carlsberg Okocim, do której należy marka piwa Harnaś. Sędziwą góralkę - jak pisze gazeta - uraziła reklama tego piwa, a zwłaszcza slogan reklamowy: "Piwo po zbóju", który według niej znieważa jej brata (pod takim pseudonimem dowodził on oddziałem partyzanckim na Podhalu w czasie II wojny światowej, a po wojnie komunistyczny sąd skazał go na śmierć za działalność niepodległościową). Góralka twierdzi, że nawet w rodzinnej wsi słyszy, jak amatorzy piwa wulgarnie parafrazują termin "po zbóju". Kampanię reklamową piwa Harnaś przygotowała agencja reklamowa Red 8 Communications Group (obsługuje tę markę od momentu wprowadzenia jej na rynek w marcu ub.r.) i dom mediowy Initiative Warszawa. "Nikt wcześniej się nie skarżył na tę reklamę" - twierdzi Melania Stohnij-Popiel, rzecznik prasowy Carlsberg Okocim SA, i zapowiada, że producent nie zamierza wstrzymywać jej emisji. (MB)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.