Nowa akcja fundacji Rodzić po Ludzku i "Twojego Dziecka"

"Twoje Dziecko" (Edipresse Polska) nagłaśnia od wydania majowego problem likwidacji bezpłatnych szkół rodzenia i tym samym włącza się do zainaugurowanej...

"Twoje Dziecko" (Edipresse Polska) nagłaśnia od wydania majowego problem likwidacji bezpłatnych szkół rodzenia i tym samym włącza się do zainaugurowanej przez fundację Rodzić po Ludzku akcji "Ratujmy Szkoły Rodzenia". Powodem jej zorganizowania jest zamiar Narodowego Funduszu Zdrowia (NFZ), by zrezygnować z finansowania szkół rodzenia. Marta Maruszczak, redaktor naczelna "Twojego Dziecka", ma nadzieję na włączenie do akcji nie tylko tytułów Edipresse, ale także mediów lokalnych. "Właśnie w regionach, w mniejszych miastach, funkcjonuje wiele bezpłatnych szkół rodzenia, które teraz mogą przestać istnieć" - powiedziała Marta Maruszczak. Szacuje, że w Polsce działa ok. 400 szkół, z których 70-80 proc. to właśnie zagrożone likwidacją szkoły bezpłatne. "Twoje Dziecko" wydrukuje kupon, za pośrednictwem którego będzie można zaprotestować przeciwko decyzji NFZ. (KP)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.