Kraft Foods przegląda oferty domów mediowych, w Polsce cicho

Firma Kraft Foods prowadzi międzynarodowy przegląd ofert na obsługę mediową. Do udziału zaproszono MindShare (obsługuje Kraft Foods na obszarze Azji...

Firma Kraft Foods prowadzi międzynarodowy przegląd ofert na obsługę mediową. Do udziału zaproszono MindShare (obsługuje Kraft Foods na obszarze Azji i Pacyfiku) i Starcom MediaVest (zajmuje się budżetem mediowym w Stanach Zjednoczonych). Koncern współpracował również z firmą ZenithOptimedia, która nie została zaproszona do przetargu. Wartość globalnego budżetu szacowana jest na 300 mln funtów. W Polsce obsługą mediową Kraft Foods zajmuje się dom mediowy Starcom. Jakub Benke, prezes Starcomu, powiedział, że nic mu nie wiadomo o przeglądzie ofert, który miałby objąć Polskę. Przedstawiciele Kraft Foods w Polsce nie udzielili informacji na ten temat. Starcom z Kraft Foods współpracuje od 1996 roku. Według danych Expert Monitora ubiegłoroczne wydatki reklamowe Kraft Foods wyniosły 86,3 mln zł, w tym ponad 81 mln firma wydała na reklamę w telewizji. Najsilniej reklamowanymi markami były: Jacobs, Milka, Maxwell House, 3Bit, Prince Polo. W 2002 r. koncern zainwestował w reklamę blisko 110 mln zł. ("BrandRepublic", JD)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.