Skandia wchodzi bez reklamy

Szwedzka grupa ubezpieczeniowa Skandia otrzymała licencję na prowadzenie działalności w zakresie ubezpieczeń na życie z funduszami inwestycyjnymi w Polsce i...

Szwedzka grupa ubezpieczeniowa Skandia otrzymała licencję na prowadzenie działalności w zakresie ubezpieczeń na życie z funduszami inwestycyjnymi w Polsce i wkrótce rozpocznie działalność operacyjną. Działalność ta będzie jednak znacznie różniła się od tej, jaką prowadzą towarzystwa ubezpieczeń na życie. Skandia nie będzie miała swojej sieci agentów, produkty ubezpieczeniowe zamierza sprzedawać poprzez brokerów i multiagencje. Nie utworzy też wewnętrznego funduszu inwestycyjnego, składki klientów będą inwestowane w jednostki uczestnictwa wybranych funduszy inwestycyjnych (na początku m.in. Pioneer i Kapitał Handlowy). Koncepcja działalności Skandii to specjalizacja w kooperacji z innymi firmami. Jednym z ważniejszych obszarów działania firmy ma być wsparcie marketingowe partnerów. Choć Skandia była pierwszym towarzystwem ubezpieczeniowym na świecie, które wykorzystało film jako nośnik reklamy, w Polsce nie planuje żadnej kampanii ATL. Cały budżet przeznacza na BTL, m.in. na call center, prezentacje na CD-ROM-ach i ulotki dla dystrybutorów. (JS)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.