Robert Zygier zakłada dom mediowy Mediaon

Robert Zygier, właściciel firmy Progress Poligrafia i Reklama, jest w trakcie rejestracji nowej firmy pod nazwą Mediaon, która będzie funkcjonować...

Robert Zygier, właściciel firmy Progress Poligrafia i Reklama, jest w trakcie rejestracji nowej firmy pod nazwą Mediaon, która będzie funkcjonować jako dom mediowy. Dyrektorem mediów w Mediaon jest Krzysztof Raczyński, poprzednio pracujący na takim samym stanowisku w agencji reklamowej Capitol, a wcześniej media planner w domu mediowym Optimedia Poland. W Mediaon pracują również Agata Kin, poprzednio dyrektor obsługi klienta w agencji Capitol, i Angelika Bień, także z Capitolu. Dotychczasowa firma Roberta Zygiera Progress Poligrafia i Reklama również była aktywna w branży domów mediowych, pośrednicząc między niektórymi domami mediowymi i bezpośrednimi klientami a Biurem Reklamy TVP (BR TVP). Jak wynika z oficjalnego zestawienia, Progress Poligrafia i Reklama w II półroczu 2003 znalazła się na 16. miejscu pod względem obrotów wśród agencji współpracujących z BR TVP. Bezpośrednio przed tą firmą znalazł się dom mediowy PanMedia Western, a za nią Media Group i The Media Insight. "Z Mediaon zamierzamy poprawić tę pozycję, a będziemy obsługiwać naszych klientów także w zakresie innych mediów" - powiedział Robert Zygier. Zygier nie ujawnił wczoraj, dla jakich klientów kupował i planował kampanie w TVP. Informacji tej nie otrzymaliśmy również w BR TVP. Zygier potwierdził jedynie, że klientami jego firmy były także domy mediowe. Na pytanie, w jaki sposób było możliwe, aby firma Progress Poligrafia i Reklama mogła w TVP zaoferować konkurencyjne warunki w stosunku do sieciowych domów mediowych, odpowiedział, że jest to kwestia serwisu, w tym także zagwarantowania konkurencyjnych kosztów. Oprócz planowania i zakupu mediów Mediaon ma oferować także usługi w zakresie przygotowywania strategii reklamowych, produkcji filmowej i poligrafii. "Chcemy specjalizować się m.in. w sponsoringu telewizyjnym i działaniach product placement" - powiedziała Angelika Bień, odpowiedzialna za kontakty z klientami w Mediaon. Firma Progress Poligrafia i Reklama będzie się zajmować przede wszystkim działalnością związaną z poligrafią. Robert Zygier jest obecnie jedynym właścicielem Mediaon, ale zapowiedział, że w ciągu kilku miesięcy w spółce pojawi się jeszcze jeden prywatny inwestor. Wczoraj w agencji reklamowej Capitol nie udało nam się uzyskać informacji, kto zastąpił osoby, które odeszły do agencji Mediaon. (PR, PM)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.