Agencja Lowe stworzyła spot dla banku HSBC

Epicka historyjka motocyklowa z piosenką Jimmy'ego Hendriksa w tle i z wykorzystaniem gestów dłonią jest podstawą reklamówki banku HSBC stworzonej...

Epicka historyjka motocyklowa z piosenką Jimmy'ego Hendriksa w tle i z wykorzystaniem gestów dłonią jest podstawą reklamówki banku HSBC stworzonej przez agencję reklamową Lowe. Akcja trwającego 60 sekund spotu pt. "Okey Doke" rozgrywa się w Afryce Południowej i przedstawia młodego Europejczyka podróżującego motocyklem przez kontynent z towarzyszeniem piosenki "Ezy Rider". Spotyka się on z przyjaznymi autochtonami, z którymi porozumiewa się poprzez gest dłonią oznaczający "OK". Ta formuła przestaje jednak działać, kiedy podróżnik dociera do Brazylii, gdzie gest ten jest obraźliwy. Młody człowiek ucieka z baru, gdzie obraził kilka osób. Kampania rozpoczyna się 22 marca br. w Wielkiej Brytanii i 1 kwietnia na całym świecie. Planowaniem i zakupem mediów w Wielkiej Brytanii zajął się dom mediowy New PHD, natomiast globalnie tymi działaniami zajmuje się dom mediowy ZenithOptimedia. Lowe może stracić budżet HSBC po tym, jak klient ogłosił w styczniu br. globalny przetarg na komunikację marketingową. ("BrandRepublic")

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.