TVN, "Super Express", PR3 i Onet patronują wyprawie na biegun północny

Telewizja TVN, dziennik "Super Express", Program III Polskiego Radia (PR3) oraz portal Onet.pl objęły patronat nad organizowaną przez Fundację Marka...

Telewizja TVN, dziennik "Super Express", Program III Polskiego Radia (PR3) oraz portal Onet.pl objęły patronat nad organizowaną przez Fundację Marka Kamińskiego, znanego polarnika (pierwszego, który w ciągu jednego roku zdobył oba bieguny), wyprawy na biegun północny. Poza Kamińskim weźmie w niej udział niepełnosprawny 15-letni Jasiek Mela oraz dwójka polarników: Wojciech Moskal i Wojciech Ostrowski. TVN w programie "Uwaga!" będzie emitować reportaże z przygotowań do wyprawy oraz relacje już w trakcie jej trwania (zamieszczone one będą również codziennie w serwisie internetowym programu w Onecie). Głównym sponsorem jest firma Ursa, producent materiałów izolacyjnych. Jasiek Mela w wyniku wypadku w lipcu 2002 r. stracił rękę i nogę; jak mówi Marek Kamiński, zaproponował mu wspólną wyprawę, aby pokazać, że niepełnosprawność nie musi oznaczać izolacji. "Tak naprawdę nie liczy się biegun jako miejsce na globie, lecz przekraczanie granic, które wydają się nie do przejścia. Każdy powinien mieć swój biegun i do niego dążyć, bo najważniejsze to mieć jakiś cel w życiu" - wtóruje mu Jasiek Mela. Wyprawa będzie miała do pokonania dystans ponad 100 km po zamarzniętym oceanie, jeżeli osiągnie cel, to Jasiek Mela będzie najmłodszym i pierwszym w historii niepełnosprawnym zdobywcą bieguna północnego. (MB)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.