Glob Media chce pozyskać inwestora strategicznego

Glob Media, jedna z największych firm na rynku ambient mediów, chce pozyskać inwestora strategicznego. Agencja rozważa przekazanie części udziałów (do...

Glob Media, jedna z największych firm na rynku ambient mediów, chce pozyskać inwestora strategicznego. Agencja rozważa przekazanie części udziałów (do 50 proc.) grupie reklamowej, w ramach której działałaby jako niezależna dywizja realizująca reklamowe akcje specjalne. Jak powiedział Szczepan Jabłoński, dyrektor strategiczny Glob Media, firma rozpoczęła właśnie rozmowy z sieciową agencją reklamową zainteresowaną zakupem części udziałów. Wartość transakcji, gdyby do takiej doszło, wyniosłaby prawdodpodobnie kilkanaście milionów złotych. Glob Media podwoił w roku 2005 przychody z działalności operacyjnej, nie zdradza jednak ich poziomu. Decyzja o poszukiwaniach inwestora zapadła w konsekwencji audytu zleconego przez Glob Media firmie Ernst & Young. (JN)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.