Reklama Xmob została zakazana za obrazę osób z autyzmem

Kampania reklamująca logosy do telefonów komórkowych została zakazana z powodu użycia wizerunku aktora Dustina Hoffmana z filmu "Rainman" wraz z...

Kampania reklamująca logosy do telefonów komórkowych została zakazana z powodu użycia wizerunku aktora Dustina Hoffmana z filmu "Rainman" wraz z hasłem "opóźnieni". Reklama promująca spółkę Xmob pojawiła się w magazynie "FourFourTwo" i spowodowała skargi ze strony National Autistic Society. Twierdzi ono, że reklama obraża nie tylko osoby autystyczne, ale także ich rodziny i kariery. Ponadto utrwala negatywne stereotypy. Xmob broni reklamy, twierdząc, że jest ona humorystyczna, a wizerunek w niej użyty został zaadaptowany z jednej z koszulek zaprojektowanych przez firmę skateboardową. Organizacja Advertising Standards Authority (ASA) uznała, że reklama wcale nie jest humorystyczna, tylko obraźliwa. Jest to już czwarty w ciągu ostatniego roku przypadek, kiedy reklama Xmob została zakazana przez ASA - skargi dotyczyły m.in. rasizmu. ("BrandRepublic")

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.