ICI Polska skazane za bezprawne wykorzystanie zdjęć w reklamach

Sąd pierwszej instancji nakazał producentowi farb i lakierów ICI Polska oraz agencji reklamowej Fort Dearborn Company wypłacenie odszkodowania za bezprawne...

Sąd pierwszej instancji nakazał producentowi farb i lakierów ICI Polska oraz agencji reklamowej Fort Dearborn Company wypłacenie odszkodowania za bezprawne wykorzystanie zdjęć w reklamach firmy. Wyrok sądu, który zasądza wypłatę 20 tys. zł oraz umieszczenie przeprosin na łamach "Rzeczpospolitej" i "Gazety Wyborczej", nie jest prawomocny. Pozew w tej sprawie wnieśli właściciele domu, którego zdjęcie wykorzystano w ulotkach reklamowych i katalogach reklamujących impregnaty koloryzujące marki Dulux. Zarzucili jego producentowi firmie ICI Polska i agencji reklamowej Fort Dearborn Company naruszenie dóbr osobistych. W pozwie wniesionym do sądu stwierdzili, że wizerunek ich nieruchomości został w reklamach wykorzystany bez ich wiedzy i zgody (poza tym ich dom został w rzeczywistości zabezpieczony impregnatem Drewnochrom firmy Polifarb Cieszyn Wrocław). Materiały reklamowe ICI Polska przygotowane na zlecenie firmy przez Fort Dearborn Company były dystrybuowane w 2002 r. (ostatnie ulotki zniknęły ze sklepów na początku 2003 r.). Wówczas to powodowie rozpoczęli rozmowy w sprawie ugody, które zakończyły się fiaskiem. (JP)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.