Za wcześnie, by mówić o odrodzeniu rynku reklamy prasowej według "Daily Mail"

Firma The Daily Mail & General Trust (DMGT), właściciel tytułu "Daily Mail" w Wielkiej Brytanii, uważa, że jest zbyt wcześnie,...

Firma The Daily Mail & General Trust (DMGT), właściciel tytułu "Daily Mail" w Wielkiej Brytanii, uważa, że jest zbyt wcześnie, by twierdzić, iż następuje wzrost zainteresowania reklamą. DMGT potwierdza, że przychody "Daily Mail" wzrosły o 5,4 proc. w ciągu ostatnich pięciu miesięcy. "Przychody płynące z reklam prasowych wzrosły, lecz nadal jest zbyt wcześnie na to, by mówić, że rynek w tej dziedzinie się odradza". Szczególnie silnie swoją obecność w prasie zaznaczył handel, wzrosło także zapotrzebowanie na reklamy wśród producentów samochodów, ale zmniejszyła się liczba reklam biur podróży i instytucji finansowych. Kłopotliwy dla firmy jest tytuł "Evening Standard". Zanotował on spadek sprzedaży o 5 proc., licząc ostatni rok, na rzecz konkurencyjnego "Metra", którego sprzedaż wzrosła o 7 proc., do 894 tys. egzemplarzy. "Evening Standard" notuje także gorsze wpływy reklamowe. ("BrandRepublic")

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.