Iain Campbell wyreżyserował spoty reklamowe dla Boehringer Ingelheim Pharma

Firma farmaceutyczna Boehringer Ingelheim Pharma wspiera lek OTC Geriavit Pharmaton reklamą w telewizji. Strategię i kreację działań przygotowała agencja Elżbieta...

Firma farmaceutyczna Boehringer Ingelheim Pharma wspiera lek OTC Geriavit Pharmaton reklamą w telewizji. Strategię i kreację działań przygotowała agencja Elżbieta Pełka Creative Services (E.P. Creative Services). Media zaplanował i kupił dom mediowy Universal McCann. Kampania obejmuje m.in. TVP1, TVP2 i TVN. Precyzyjne ramy czasowe działań nie zostały ujawnione, wiadomo jednak, że spoty pojawiać się będą w miesiącach wiosennych. Zdjęcia do filmu reklamowego kręcono w RPA, reżyserem spotu jest południowoafrykański reżyser Iain Campbell. Koncepcja filmu reklamowego została przygotowana przez agencję we współpracy ze studiem Kofeina. Produkcją reklamy zajęła się firma Pro Production. Kampania telewizyjna ma charakter wizerunkowy. "Chcieliśmy przełamać stereotypowe myślenie o kreacji dla produktów farmaceutycznych. Kampanie wizerunkowe w tym segmencie produktów w Polsce zdarzają się jeszcze rzadko. Firma Boehringer Ingelheim Pharma postawiła na zbudowanie nowoczesnego wizerunku dobrze rozpoznawalnego brandu" - mówi Elżbieta Pełka, dyrektor generalny agencji. Równolegle przygotowano materiały BTL związane z tym lekiem. Budżet kampanii nie został ujawniony. Agencja podpisała z firmą Boehringer Ingelheim Pharma umowę dotyczącą współpracy reklamowej do końca 2005 r. Umowa dotyczy Geriavitu i jeszcze jednej nowej marki, nad którą obecnie pracuje firma. Na początku br. Geriavit Pharmaton wspierany był w prasie. Według firmy Expert Monitor w 2003 r. na reklamę marki Geriavit Pharmaton wydano 5,27 mln zł, w tym 3,11 mln zł w telewizji. Rok wcześniej łącznie na reklamę tego leku wydano 5,53 mln zł. (PM)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.