Nowe ubezpieczenie z Nationale-Nederlanden

1 marca Nationale-Nederlanden Polska wprowadziło nowy produkt - Indywidualne Ubezpieczenie Emerytalne. Rozszerza ono propozycję NN w ramach III filaru (towarzystwo...

1 marca Nationale-Nederlanden Polska wprowadziło nowy produkt - Indywidualne Ubezpieczenie Emerytalne. Rozszerza ono propozycję NN w ramach III filaru (towarzystwo ma już dwa takie produkty: Kapitałowe Ubezpieczenie na Życie i Ubezpieczenie na Życie z Funduszem Inwestycyjnym). Nowe ubezpieczenie różni się od poprzednich tym, że cała składka jest inwestowana w jednostki funduszy inwestycyjnych (przy 5 proc. różnicy ceny zakupu i umorzenia), ochrona życia jest minimalna, natomiast przyrost kapitału i co za tym idzie suma przeznaczona na dodatkową emeryturę są stosunkowo wysokie. Od funduszy inwestycyjnych ubezpieczenie to różni się premią, którą wypłaca się, gdy osoba oszczędzająca osiągnie 60 lat i wspomnianą funkcją ochronną. (JS)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.