Budka z Filmem zamierza uruchomić 20-30 bezobsługowych wypożyczalni

Spółka Budka z Filmem zamierza do końca br. uruchomić 20-30 automatów do wypożyczania filmów wideo i DVD. Obecnie posiada 2...

Spółka Budka z Filmem zamierza do końca br. uruchomić 20-30 automatów do wypożyczania filmów wideo i DVD. Obecnie posiada 2 urządzenia, które działają od stycznia br. i są zlokalizowane na stacjach benzynowych Statoil w Warszawie. Kolejnych 7 nowych wypożyczalni zostanie uruchomionych za 2 tygodnie - także w Warszawie. Kolejne budki z filmami także będą umiejscowione tylko w Warszawie. Spółka będzie zarządzała bezobsługowymi wypożyczalniami zarówno we własnym zakresie, jak i też będzie je oferowała kontrahentom na zasadzie franszyzy. Firma posiada obecnie w swojej ofercie 12 rodzajów budek-wypożyczalni różniących się możliwościami i liczbą wypożyczanych filmów (od 400 do 2 tysięcy filmów). Minimalny koszt budki z wypełnieniem wynosi 150-180 tys. zł. "Nasze wypożyczalnie są skierowane do szerszej i mniej zamożnej grupy docelowej niż użytkownicy klasycznych wypożyczalni. Klient ma możliwość wypożyczenia filmu w naszej budce już za 4 zł - za 4 godziny" - mówi Paweł Szymański, prezes spółki Budka z Filmem. Budki jego firmy oprócz wypożyczania filmów będą miały także możliwość sprzedaży innych produktów. W ramach wsparcia marketingowego firma planuje działania o charakterze lokalnym. Na polski rynek wchodzi także spółka Videomat, której pierwsze automaty pojawią się w kwietniu w Warszawie i Poznaniu. Spółka ta będąca wyłącznym przedstawicielem w Polsce włoskiej spółki Video System Italia srl. zamierza do końca bieżącego roku uruchomić 30 bezobsługowych wypożyczalni. W przeciwieństwie do spółki Budka z Filmem, która zamierza jak na razie skupiać się na stołecznym rynku, Videomat uruchomi swoje wypożyczalnie w całej Polsce - w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Łodzi, Krakowie, aglomeracji śląskiej i Trójmieście. Szerzej o planach spółki Videomat pisaliśmy w DS "MMP" w dn. 23 marca. (PU)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.