Edipresse Polska będzie inwestować w kolejne projekty książkowe

Wydawnictwo Edipresse Polska rozwija swoje projekty książkowe. Do takiej strategii przekonuje wydawnictwo powodzenie "Wielkiej Encyklopedii Jana Pawła II". Jak powiedział...

Wydawnictwo Edipresse Polska rozwija swoje projekty książkowe. Do takiej strategii przekonuje wydawnictwo powodzenie "Wielkiej Encyklopedii Jana Pawła II". Jak powiedział Bartłomiej Hański, dyrektor tego projektu, "Wielka Encyklopedia" sprzedaje się lepiej, niż oczekiwał tego wydawca. Kolejne tomy regularnie osiągają sprzedaż ok. 65 tys. egzemplarzy (w tym ok. 20 tys. poprzez Klub Książki Prodoks). "Wielka Encyklopedia Jana Pawła II" ukazuje się od września 2003 r. co dwa tygodnie, w cenie 14,99 zł. Wydawca promuje jej prenumeratę. Seria ma liczyć 30 tomów, które są bogato ilustrowane i na bieżąco uaktualniane. W końcu 2004 r. ukaże się jednotomowe wydanie "Wielkiej Encyklopedii Jana Paweła II". Trwają też rozmowy na temat jej edycji francuskiej. Redaktorem naczelnym tytułu jest Grzegorz Polak, laureat Nagrody im. Biskupa Jana Chrapka. "Powodzenie "Wielkiej Encyklopedii" przekłada się na trzy razy większy dochód od planowanego, co motywuje do dalszych projektów. Chcielibyśmy do końca tego roku wydać ok. 40 nowych pozycji książkowych" - powiedział Bartłomiej Hański. Ich tematyka ma koncentrować się wokół zagadnień kulinarnych związanych z medycyną naturalną, hobbystycznych. W najbliższej przyszłości planowana jest seria książeczek dla dzieci. Ostatnio Edipresse Polska wraz z krakowskim Wydawnictwem M wydało "Alfabet Rokity", który już sprzedał się w liczbie 30 tys. egzemplarzy i ma mieć drugi z kolei dodruk. "Alfabet Rokity" wskazuje na następny krąg zainteresowań części książkowej Edipresse. Są to ludzie i wydarzenia. "W promocji tego typu publikacji będą nam bardzo pomocne magazyny Edipresse, jak "Viva!" i "Przekrój"" - powiedział Bartłomiej Hański. Edipresse stworzyło w swoich strukturach redakcję nadzorującą projekty książkowe. Sekretarzem redakcji książek została Monika Kwiatkowska. (KP)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.