Diageo obniża o około 10-30 proc. ceny importowanych alkoholi

Firma Diageo Polska obniżyła ceny swoich importowanych alkoholi, nowe ceny uwzględniają już zniesienie opłat celnych planowane na 1 maja po...

Firma Diageo Polska obniżyła ceny swoich importowanych alkoholi, nowe ceny uwzględniają już zniesienie opłat celnych planowane na 1 maja po wejściu Polski do Unii Europejskiej. Redukcje wynoszą około 10-30 proc. Cena sztandarowej marki koncernu Johnnie Walker Red Label spada o 20 proc., do blisko 65 zł za butelkę 0,7 litra. Diageo poinformowało także, że Johnnie Walker Black Label będzie tańszy o 10 proc., Gordon's Gin o 25 proc., Baileys także o 25 proc. i Sheridan's o 32 proc. Nowe ceny są efektem odjęcia od dotychczasowych cen całkowitej kwoty cła, które wynosi obecnie ponad 80 proc. Spadek cen końcowych jest jednak niższy niż 80 proc., gdyż cło naliczane jest od wartości celnej, a już w kraju dochodzą do tego kolejne opłaty, marże itp. "Polscy konsumenci będą mieli teraz możliwość rozsmakowania się w markach zagranicznych, które były dotychczas poza ich zasięgiem finansowym" - mówi Tassos Evangelou, dyr. generalny Diageo Polska. Firma liczy przede wszystkim na wzrost konsumpcji whisky. Obecnie ten rodzaj alkoholu stanowi tylko 1 proc. rynku (ilościowo dane ACNielsen), ale w ciągu roku po obniżce cen rynek ten ma szasnę urosnąć o blisko 23 proc. (TW)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.