Prezes SMB odpiera zarzuty, członkowie dyskutują na temat przyszłości organizacji

Tomasz Kostyra, prezes Stowarzyszenia Marketingu Bezpośredniego (SMB), wystosował do członków organizacji list, w którym ustosunkowuje się do zarzutów zawartych w...

Tomasz Kostyra, prezes Stowarzyszenia Marketingu Bezpośredniego (SMB), wystosował do członków organizacji list, w którym ustosunkowuje się do zarzutów zawartych w liście otwartym Mariusza Rolki, prezesa agencji Gryf Direct (pisaliśmy o nim 30 marca w DS "MiMP"). "Jury konkursu to 15 ekspertów wybranych w sposób obiektywny i reprezentujących swoje branże, od direct mailu, przez mobile marketing i telemarketing, aż po internet. Każdy z jurorów może poszczycić się indywidualnymi osiągnięciami w branży i wieloletnim stażem. (...) Pragnę podkreślić, że gdybym miał okazję raz jeszcze pracować z tak dobranym jury, z przyjemnością powtórzę to doświadczenie" - pisze Tomasz Kostyra, odnosząc się do zarzutu o niekompetencję w ocenie prac konkursu Boomerang. Prezes SMB zapowiedział także, że nagrodzone projekty będą zaprezentowane w sposób pełny w prasie i w internecie, co z kolei odnosiło się do uwagi o tym, że prace pozostają nieznane i nie można zweryfikować ich rzeczywistego poziomu. Tomasz Kostyra, podsumowując ostatnie miesiące działalności SMB, wskazał na sukcesy organizacji, m.in. lobbying w sprawie nowelizacji Ustawy o ochronie danych osobowych. Tymczasem członkowie Stowarzyszenia Marketingu Bezpośredniego po zakończeniu Dni Marketingu Bezpośredniego Boomerang toczą burzliwe dyskusje na temat dalszych losów i formuły działalności organizacji, wymieniając między sobą intensywną korespondencję. "Wydaje się, że nadszedł moment na zdefiniowanie na nowo celów SMB i możliwości reprezentacji poszczególnych grup firm, które do niego należą" - mówi Michał Lehmann, prezes zarządu firmy marketing services Tequila/Polska. Organizacja skupia firmy o bardzo zróżnicowanym profilu działalności. Obok klasycznych agencji marketing services należą do SMB m.in. firmy zajmujące się wyłącznie bazami danych czy usługami z zakresu fullfillmentu. Ich cele i oczekiwania wobec ich zaspokojenia przez organizację często diametralnie się różnią. Ostateczne decyzje w sprawie zmiany formuły funkcjonowania SMB mają zapaść podczas walnego zebrania członków organizacji, które ma się odbyć nie później niż w czerwcu br. Wówczas zostaną wybrane także nowe władze SMB. (JP, TW)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.