Kolejne zawirowania wokół osoby Martina Sorrella z WPP Group

Kierownictwo WPP Group wycofało się z planów kontrowersyjnego wynagrodzenia dla Martina Sorrella, chief executive WPP, który chce restrukturyzować tę sieć,...

Kierownictwo WPP Group wycofało się z planów kontrowersyjnego wynagrodzenia dla Martina Sorrella, chief executive WPP, który chce restrukturyzować tę sieć, i dla innych executives. Sorrell miał dostać 44 mln funtów w ciągu 5 lat, a 19 innych osób 112,5 mln funtów. Udziałowcy WPP Group przesuwają termin nadzwyczajnego spotkania generalnego na 16 kwietnia br. Association of British Insurers i Pension Investments Research Consultants chcą porozmawiać z inwestorami WPP na temat planów restrukturyzacji sieci. Grupa WPP była krytykowana ostatnio za zbyt późne i nieprecyzyjne przedstawianie udziałowcom planów zmian proponowanych m.in. przez Sorrella. Równocześnie kierownictwo WPP Group poinformowało, że nie przychyliło się do prośby firmy Legal & General, żeby przeprowadzić oddzielne głosowanie udziałowców nad propozycjami zmian w sieci wysuwanymi przez Sorrella. ("BrandRepublic")

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.