SAR wspiera ideę Klubu Strategicznego

Pod auspicjami Stowarzyszenia Agencji Reklamowych (SAR) odbyły się pierwsze spotkania menedżerów agencji reklamowych zajmujących się strategiami marketingowymi i komunikacyjnymi. Ich...

Pod auspicjami Stowarzyszenia Agencji Reklamowych (SAR) odbyły się pierwsze spotkania menedżerów agencji reklamowych zajmujących się strategiami marketingowymi i komunikacyjnymi. Ich konsekwencją będzie prawdopodobnie powstanie struktury w ramach organizacji, która obecnie przyjęła roboczą nazwę Klubu Strategicznego. "Chcielibyśmy, aby wszystkie najważniejsze grupy zawodowe związane z branżą reklamową miały swoje reprezentacje w ramach stowarzyszenia" - powiedział Paweł Kastory, prezes zarządu SAR. Pierwszym zadaniem, jakie stoi przed uczestnikami spotkań Klubu Strategicznego, jest rekomendacja zmian, które mają zostać wprowadzone do prac jury konkursu efektywności reklamowej Effie oraz kryteriów wyboru najlepszych projektów reklamowych. "Chodzi przede wszystkim o podwyższenie wymogów merytorycznych oraz zwiększenie efektywności pracy jury" - mówi Kastory. Proponowane zmiany w regulaminie konkursu mają zostać przedstawione zarządowi stowarzyszenia oraz komitetowi organizacyjnemu Effie w ciągu najbliższych tygodni. Według Kastorego powinny być przyjęte najpóźniej na przełomie kwietnia i maja br., tak aby przygotowania do finału tegorocznej, piątej edycji konkursu mogły być prowadzone według nowych reguł. W ramach dyskusji na forum Klubu Strategicznego pojawiają się także inne wątki związane z funkcjonowaniem agencji reklamowych na polskim rynku. Jednym z problemów, jakimi miałby się zająć, jest kwestia rekomendacji firm badawczych przy rozstrzyganiu przetargów reklamowych. (JP)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.