Germanwings uruchomi połączenia z Warszawą

28 marca br. Germanwings, pierwszy niemiecki tani przewoźnik, uruchomi połączenia lotnicze pomiędzy Warszawą, Kolonią i Bonn, cztery razy w tygodniu,...

28 marca br. Germanwings, pierwszy niemiecki tani przewoźnik, uruchomi połączenia lotnicze pomiędzy Warszawą, Kolonią i Bonn, cztery razy w tygodniu, w tym w niedzielę. Działania PR dla tego przewoźnika koordynuje agencja Sigma International. Cena biletu w jedną stronę będzie wynosić od 19 euro brutto (bez opłat lotniskowych). Ponad 10 proc. miejsc na wszystkie loty będzie sprzedawane w tej cenie. Koszt biletu może wzrosnąć w miarę zbliżania się dnia odlotu. Początkowo bilety będzie można rezerwować poprzez internet pod adresem www.germanwings.com. Germanwings działa od 2002 r., jest spółką zależną Europewings, oferuje tanie przeloty z Kolonii/Bonn do 29 miast Europy. Flota Germanwings składa się z samolotów typu Airbus A 319 i A 320. Do tej pory w Polsce pojawiły się cztery tanie linie lotnicze: Air Polonia, która w grudniu ub.r. rozpoczęła już regularne rejsy, linie Wizz Air (ich właścicielem jest węgierska spółka), które mają ruszyć na wiosnę br., linie GetJet należące do spółki Silesian Air, których start również spodziewany jest w najbliższym czasie, oraz SkyEurope oferujące połączenia z Bratysławą, Budapesztem i Wiedniem. (MKS)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.