PETA oskarżona o pogwałcenie godności ofiar Holocaustu

Grupa niemieckich Żydów zwróciła się do sądu o wszczęcie postępowania przeciw organizacji PETA z powodu zachęcania do nienawiści rasowej podczas...

Grupa niemieckich Żydów zwróciła się do sądu o wszczęcie postępowania przeciw organizacji PETA z powodu zachęcania do nienawiści rasowej podczas wystawy noszącej nazwę "Holocaust na talerzu", która będzie pokazana w 12 europejskich miastach przez tę organizację ochrony praw zwierząt. Wystawa składa się z ośmiu blisko dwumetrowych obrazów, każdy z nich pokazuje fabrykę - farmę i domy, gdzie morduje się zwierzęta, razem ze zdjęciami z nazistowskich obozów śmierci. Osoby z organizacji Etyczne Traktowanie Zwierząt (PETA) twierdzą, że to oddaje tezę Isaaca Singera, który napisał: "W relacji ze zwierzętami wszyscy ludzie to naziści". Kampania obejmuje również reklamę telewizyjną, w której jest wykorzystane hasło: "Każdy wiek ma swoje własne okrucieństwa. Skończmy z holocaustem zwierząt". Jest to część strategii organizacji zachęcającej do przejścia na wegetarianizm. Paul Spiegel, prezes rady żydowskiej, powiedział reporterom, że wystawa jest pogwałceniem godności ludzkiej, zwłaszcza ofiar Holocaustu. Wystawa ma odwiedzić między innymi Stuttgart, Sztokholm, Wiedeń, Amsterdam, Pragę i Zagrzeb. Kampania już raz spowodowała burzę, gdy była pokazywana w Stanach Zjednoczonych w zeszłym roku Przewodniczący Amerykańskiej Rady Pamięci Holocaustu Fred Zeidman określił to jako "zbezczeszczenie". ("BrandRepublic")

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.