Videomat wchodzi na polski rynek z bezobsługowymi wypożyczalniami wideo

Spółka Videomat, będąca wyłącznym przedstawicielem włoskiej firmy Video System Italia srl., wchodzi na polski rynek z ofertą bezobsługowych wypożyczalni wideo....

Spółka Videomat, będąca wyłącznym przedstawicielem włoskiej firmy Video System Italia srl., wchodzi na polski rynek z ofertą bezobsługowych wypożyczalni wideo. Pierwsze automaty pojawią się w kwietniu w Warszawie i Poznaniu. "Szukamy pierwszych pięciu franszyzobiorców. Po uruchomieniu urządzeń w Warszawie i Poznaniu planujemy wejście z nimi do kolejnych dużych miast takich jak Wrocław, Łódź, Kraków, aglomeracja śląska czy Trójmiasto" - mówi Radosław Świątkowski, menedżer projektu i przewodniczący rady nadzorczej spółki Videomat. Koszt inwestycji dla franszyzobiorcy wynosi od 100 do 200 tys. zł. W sumę tę wchodzi zakup urządzenia, wypełnienie go nośnikami i finansowanie działania przez pierwszy miesiąc. Plany spółki zakładają uruchomienie do końca bieżącego roku 30 automatów do wypożyczania. Znajdą się w nich filmy wszystkich większych dystrybutorów działających na polskim rynku. Klienci automatów będą mogli wypożyczać filmy na kasetach wideo i płytach DVD. W ofercie spółki jest kilka typów automatów różniących się wielkością i możliwościami: wideobudka, baby, entry, top, stanowisko rezerwacji, multi, extra compact, extra. Oferta franszyzowa jest skierowana zarówno do właścicieli wypożyczalni, jak i osób prowadzących własny biznes i poszukujących innych źródeł dochodu oraz osób mających fundusze i chcących je zainwestować. Ostateczny klient wypożyczający filmy z automatu to osoba w wieku 30-50 lat, lubiąca kino domowe. Radosław Świątkowski nie podaje, ile firma zamierza zainwestować w projekt do końca bieżącego roku. Na razie spółka nie planuje działań mających promować projekt w mediach - urządzenia będą promowane lokalnie w miejscach, gdzie będą zlokalizowane (czyli na przykład na wielkich osiedlach miejskich). (PU)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.