Prawa do transmisji Premier League sprzedane za rekordową sumę 250 mln funtów

Jak donosi brytyjski dziennik "The Observer", kluby piłkarskie grające w brytyjskiej ekstraklasie sprzedały prawa do transmisji tegorocznych rozgrywek Premier League...

Jak donosi brytyjski dziennik "The Observer", kluby piłkarskie grające w brytyjskiej ekstraklasie sprzedały prawa do transmisji tegorocznych rozgrywek Premier League zagranicznym stacjom telewizyjnym za rekordową sumę 250 mln funtów. Według informacji gazety kluby takie jak m.in. Arsenal, Manchester United i Chelsea zawarły porozumienie, że w tym roku samodzielnie, tzn. bez pośrednictwa agencji sportowych, zajmą się sprzedażą praw do transmisji meczów Premier League zagranicznym nadawcom, i wynegocjowały rekordową sumę 250 mln funtów za te prawa, o blisko 50 proc. więcej niż rok temu. Do tej pory sprzedażą praw do transmisji zajmowało się konsorcjum agencji sportowych - w ub.r. za ich sprzedaż uzyskano kwotę 178 mln funtów. Według "Observera" umowy zostały już podpisane ze stacjami telewizyjnymi w regionach, w których rozgrywki brytyjskiej ekstraklasy są bardzo popularne - w Skandynawii i w Azji, również w Ameryce Północnej i Europie Wschodniej kontrakty są już podobno finalizowane. Przedstawiciele Premier League odmówili komentarzy w tej sprawie. ("BrandRepublic")

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.