Glob Media zmienia strukturę i inwestuje na wschodzie Europy

Firma reklamowa Glob Media specjalizująca się w realizacji projektów z zakresu ambient mediów przy współpracy z firmą doradczą Cap Gemini...

Firma reklamowa Glob Media specjalizująca się w realizacji projektów z zakresu ambient mediów przy współpracy z firmą doradczą Cap Gemini Ernst & Young opracowała nową strategię rozwoju spółki. - Jej efektem jest zmiana struktury firmy oraz wdrożenie nowej polityki inwestycyjnej - mówi Szczepan Jabłoński, dyr. działu obsługi klientów strategicznych Glob Media. W firmie wydzielono trzy działy - obsługi klienta, przygotowania oraz realizacji kampanii reklamowych. Pierwszym kierują Cezary Głuch i Szczepan Jabłoński, drugim Ewelina Bochowicz, a trzecim Katarzyna Ornat. W ramach działu przygotowania kampanii świadczone są także usługi w zakresie kreacji, za które jest odpowiedzialna Marta Lis, grafik/designer. Nie jest wykluczone, że w przyszłości powstanie w firmie samodzielny dział kreacji. W sumie spółka zatrudnia obecnie 10 osób w Warszawie i 18 przedstawicieli regionalnych. Obecnie Glob Media prowadzi rekrutację nowych pracowników. Spółka chce w tym roku poszerzyć portfolio o trzy-cztery nowe produkty reklamowe. Pierwszy z nich jest już testowany i prawdopodobnie pojawi się na rynku wiosną br. Poza tym Glob Media rozpoczęło inwestycje na wschodzie Europy. Na rynkach państw nadbałtyckich jest reprezentowane przez estońską firmę Ad Media Investments z siedzibą w Tallinie (obie firmy realizują już pierwszy wspólny projekt dla producenta opon Continental). Glob Media rozważa również możliwość inwestycji na Ukrainie. Jeszcze w tym roku zamierza otworzyć własne przedstawicielstwo na tym rynku. Zmianie ulegają także zasady współpracy Glob Media z klientami. Menedżerom spółki zależy na wiązaniu się z domami mediowymi i klientami bezpośrednimi kontraktami długoterminowymi. Pierwsze z nich już zostały podpisane, jednak ich szczegóły nie zostały ujawnione. Spółka rozważa także możliwość tworzenia pakietów reklamowych z innymi mediami. Rozmowy na ten temat znajdują się obecnie we wstępnej fazie negocjacji. (JP)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.