Sąd zabezpiecza powództwo Kamisu przeciw wydawcy miesięcznika "Świat Konsumenta"

Sąd Okręgowy w Warszawie Wydział XVI Gospodarczy wydał decyzję o zabezpieczeniu pozwu, jaki w lutym br. złożył producent przypraw Kamis-Przyprawy...

Sąd Okręgowy w Warszawie Wydział XVI Gospodarczy wydał decyzję o zabezpieczeniu pozwu, jaki w lutym br. złożył producent przypraw Kamis-Przyprawy SA przeciwko Floyd Press Sp. z o.o., wydawcy miesięcznika "Świat Konsumenta". Sprawa dotyczy artykułu pt. "Nie pieprz bez sensu" w nr. 9/2003 magazynu, w którym opublikowano wyniki testów pieprzu sypkiego różnych producentów - Kamis zażądał od redakcji gazety weryfikacji wyników tego testu, a ponieważ redakcja odmówiła, Kamis złożył do sądu pozew, oskarżając wydawcę o czyn nieuczciwej konkurencji (szerzej na ten temat pisaliśmy w DS "MMP" 26 lutego br.). Obecna decyzja sądu zabezpieczająca pozew Kamisu oznacza, że wydawca nie ma prawa odpłatnego lub nieodpłatnego udostępniania tego artykułu w jakiejkolwiek formie, a firmy, które zakupiły prawa do wykorzystania w celach marketingowych i reklamowych spornej publikacji, nie mogą się nimi posługiwać. Według przedstawicieli Kamis-Przyprawy dotyczy to przede wszystkim konkurencyjnej firmy Prymat Sp. z o.o., która w prowadzonej obecnie kampanii prasowej powołuje się na wyniki testów w spornej publikacji. (MB)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.