Nielsen Media Research odkłada wprowadzenie nowych mierników

Firma badawcza Nielsen Media Research odłożyła w czasie wprowadzenie na rynek nowojorski nowych urządzeń do pomiaru lokalnej widowni telewizyjnej. Spółka...

Firma badawcza Nielsen Media Research odłożyła w czasie wprowadzenie na rynek nowojorski nowych urządzeń do pomiaru lokalnej widowni telewizyjnej. Spółka stworzyła urządzenia elektroniczne, które miałyby zastąpić ręcznie wypełniane dzienniczki używane w pomiarach telewizyjnych od lat 50. Miały one być wprowadzone od 8 kwietnia, ale po protestach sieci telewizyjnych data wprowadzenia została przesunięta. Sieci te obawiały się, że oglądalność wśród mniejszości narodowych będzie mierzona niedokładnie i tym samym spadnie. Nielsen wprowadzi ostatecznie nowe urządzenia dopiero 3 czerwca, a wcześniej przeprowadzi kampanię public relations promującą nowe mierniki. Obserwatorzy uważają, że największe naciski pochodzą ze strony sieci telewizyjnych takich jak Fox Television Stations Group. Po wprowadzeniu podobnych mierników w Bostonie w 2002 r. zanotowano znaczące przesunięcia liczby widzów z lokalnych stacji do sieci kablowych. Okazało się, że w tym mieście spadła widownia należących do NBC kanałów Telemundo, Fox 5, należącego do Viacom kanału UPN9 i należącego do Time Warner kanału WB11. Stacje te mają silną widownię składającą się z mniejszości narodowych. Protestujący obawiają się, że podobna sytuacja będzie miała miejsce w Nowym Jorku. Sieci telewizyjne uważają, że elektroniczne urządzenia pomiarowe są dobre, ale nie sprawdzają się w lokalnych społecznościach. ("Advertising Age")

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.