Yahoo! notuje rekordowy wzrost przychodów

Widoczne są już oznaki ożywienia rynku reklamowego online - Yahoo! raportuje jeden z najsilniejszych kwartałów w swojej historii. Firma osiągnęła...

Widoczne są już oznaki ożywienia rynku reklamowego online - Yahoo! raportuje jeden z najsilniejszych kwartałów w swojej historii. Firma osiągnęła 235-procentowy wzrost dochodów z internetowych reklam biznesowych. Yahoo! opublikowało raport finansowy, z którego wynika, że w porównaniu z planowanymi 500 mln dol. dochodu osiągnięto 758 mln. Wyniki te nie są bezpośrednio porównywalne, gdyż zawierają nabycie firmy Overture. Terry Semel, chief executive officer Yahoo!, powiedział, że z ofertami Overture są bardziej popularni niż wcześniej i odnieśli sukces w całym obszarze biznesu łącznie z silnym wzrostem usług płatnych i marketing services. Susan Decker, chief financial officer, powiedziała natomiast, że firma jest skoncentrowana na nowych inwestycjach i alokacji kapitałowej i nastąpi wzrost funduszy na inwestycje, aby zapewnić niezmienny długoterminowy wzrost przychodów. ("BrandRepublic")

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.