PBC sama będzie dystrybuować dane dotyczące czytelnictwa prasy

Rada nadzorcza Polskich Badań Czytelnictwa podjęła decyzję, że będzie samodzielnie udostępniać wyniki badań czytelnictwa prasy, które na jej zlecenie prowadzi...

Rada nadzorcza Polskich Badań Czytelnictwa podjęła decyzję, że będzie samodzielnie udostępniać wyniki badań czytelnictwa prasy, które na jej zlecenie prowadzi firma SMG/KRC Millward Brown Co. Bezpośrednim powodem podjęcia tej decyzji była niedawna błędna interpretacja danych przez PAP i inne agencje prasowe. Według Anny Wyszyńskiej, specjalisty ds. projektu w PBC, takie rozwiązanie ograniczy liczbę publikacji, w których dane PBC będą źle interpretowane. Dotychczas wyniki badań PBC można było uzyskać bezpośrednio z SMG/KRC Millward Brown Co. Obecnie badania PBC monitorują 51 dzienników, 53 tygodniki, 14 dwutygodników, 91 miesięczników, 4 dwumiesięczniki i 73 dodatki. (JD)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.