Niemcy - wielka piłka w małej stacji

Niewielka monachijska stacja telewizyjna TM3, której większość udziałów należy do magnata medialnego Ruperta Murdocha, zakupiła na cztery najbliższe lata prawa...

Niewielka monachijska stacja telewizyjna TM3, której większość udziałów należy do magnata medialnego Ruperta Murdocha, zakupiła na cztery najbliższe lata prawa do transmisji najbardziej emocjonujących rozgrywek piłkarskich odbywających się na starym kontynencie - klubowej Ligi Mistrzów. Dla Murdocha oznacza to bardzo istotne wzmocnienie jego pozycji na prywatnym rynku niemieckich stacji telewizyjnych, zdominowanym do tej pory przez należącą do koncernu Bertelsmanna stację RTL i należącą do Leo Kircha stację SAT.1. Należąca do Murdocha News Corp. kupiła 66 proc. udziałów w TM3 w listopadzie ub.r. W obecnej chwili TM3, pomimo , że jest dostępna w 80 proc. niemieckich gospodarstw domowych, ma zaledwie 1-2 proc,. udział w tamtejszym rynku telewizyjnym. Dla porównania - udział lidera RTL wynosi 15,1 proc. Chociaż brak danych oficjalnie udostępnionych szacuje się, że za wspomniane na wstępie prawa TM3 zapłaciło sumę około 130 mln USD, podczas gdy najpoważniejszy rywal, RTL oferował 94 mln USD.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.