Sąd Arbitrażowy i nowe władze w OFBOR

Przedstawiciele Organizacji Firm Badania Opinii i Rynku na zgromadzeniu w dniu 23 lutego br. utworzyli Sąd Arbitrażowy i wybrali nowe...

Przedstawiciele Organizacji Firm Badania Opinii i Rynku na zgromadzeniu w dniu 23 lutego br. utworzyli Sąd Arbitrażowy i wybrali nowe władze. Do sądu może odwołać się każdy zainteresowany rozstrzygnięciem sporu dotyczącego przestrzegania zasad profesjonalizmu i dobrych obyczajów w badaniach- również klieci agencji badawczych i respondenci. Członkowie OFBOR zobowiązali się również opracować standardowe rozwiązania w umowach o realizację badań.

Nowym prezesem OFBOR został Włodzimierz Daab z Taylor Nelson Sofres Poland, który zastąpił Sławomira Nowotnego z Demoskopu. W zarządzie znaleźli się też: Katarzyna Staszyńska (CASE), Agnieszka Sora (GfK Polonia) i Łukasz Mazurkiewicz (ARC). Przecznikiem Odpowiedzialności Zawodowej wybrano prof. Jana Jerschinę (CEM), a członkami tej komisji zostali: Piotr Szymański (CASE), Sławomir Nowotny i Jarosław Pawlak (TNS Poland). Komisję Rewizyjną tworzą: Krzysztof Koczurowski (PBS) i Elżbieta Marciniak (GfK Polonia). Zgromadzenie podsumowało też działalność OFBOR w 1998 roku. Polegała ona głównie na uwiarygadnianiu raportów o wielkości sprzedaży poprzez zachęcanie do audytów, ocenie wpływu ustawy o ochronie danych osobowych na działalnośc środowiska i rozstrzyganiu sporów. Ustępujący zarząd uzyskał absolutorium.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.