Nadawcy liczą na prezydenta

Dziś późnym popołudniem Sejm ma znowelizować ustawę o radiofonii i telewizji. Grupa komercyjnych nadawców radiowych i telewizyjnych nie zgadza się...

Dziś późnym popołudniem Sejm ma znowelizować ustawę o radiofonii i telewizji. Grupa komercyjnych nadawców radiowych i telewizyjnych nie zgadza się z niektórymi proponowanymi rozwiązaniami (m.in. zakazem przerywania filmów reklamami, co uderzyłoby w prywatne telewizje, oraz restrykcyjnym ograniczeniem reklamy adresowanej do dzieci). Od poniedziałku 02.03 największe telewizje i ogólnopolskie stacje radiowe prowadzą publiczny lobbying na rzecz zmian w projekcie ustawy. TVP, Polsat, TVN, RMF FM, Zet oraz radiostacje należące do Agory SA przedstawiają na swoich antenach własne agrumenty. "Pukając do drzwi Europy, szykujemy jednocześnie najgorsze prawo medialne na kontynencie, w wielu miejscach sprzeczne z wytycznymi Unii Europejskiej" - powiedział nam Krzysztof Nepelski, marketing manager sieci RMF FM. Wszystko wskazuje na to, że Sejm przyjmie krytykowaną przez nadawców ustawę. Ci liczą na weto prezydenta lub zaskarżenie jej do Trybunału Konstytucyjnego. (PW)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.