Merloni wstrzymuje inwestycje w Rosji

Producent sprzętu AGD, włoska firma Merloni, właściciel takich brandów jak Indesit i Ariston, powiadomił o wstrzymaniu swoich planów inwestycyjnych w...

Producent sprzętu AGD, włoska firma Merloni, właściciel takich brandów jak Indesit i Ariston, powiadomił o wstrzymaniu swoich planów inwestycyjnych w Rosji. Jako oficjalnąĘprzyczynę podano bezprecedensowy spadek sprzedaży. W ubiegłym roku Merloni ogłosił zamiar rozpoczęcia budowy nieopodal Moskwy fabryki pralek automatycznych i kuchenek gazowych o wartości 110 mln USD. Wstrzymanie tej inwestycji, dyrektor finansowy rosyjskiego oddziału firmy, Andrea Ventura tłumaczy "niestabilną sytuacją ekonomiczną i polityczną w Rosji oraz drastycznym spadkiem sprzedaży." W ub.r. w porównaniu z rokiem 1997 sprzedaż firmy Merloni w tym kraju spadła o 50 proc. i wyniosła 250 mln USD. Do włoskiej firmy należy obecnie około 10 proc. rosyjskiego rynku AGD.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.