Dalszy ciąg walki o kontrolowanie czeskiej stacji Nova

Vladimir Zelezny, zwolniony dyrektor najlepszej pod względem komercyjnym czeskiej stacji telewizyjnej Nova, będzie domagać się w sądzie od Freda Klinkhammera,...

Vladimir Zelezny, zwolniony dyrektor najlepszej pod względem komercyjnym czeskiej stacji telewizyjnej Nova, będzie domagać się w sądzie od Freda Klinkhammera, dyrektora generalnego CME, 40 tys. USD z tytułu naruszenia dóbr osobistych. ĘZelezny domaga się zadośćuczynienia po opublikowaniu w jednej z lokalnych gazet wywiadu z Klinkhammerem, w którym miał on obrazić byłego dyrektora Novej. Według deklaracji prawnika reprezentującego Zeleznego, to dopiero początek całej serii roszczeń, które jego klient zamierza wysunąć przeciwko CME. Analitycy są zdania, że może to poważnie zagrozić podpisanemu w ub. miesiącu kontraktowi, na mocy którego, za sumę 615 mln USD, nowym właścicielem CME (w tym stacji Nova) stał się holding Scandinavian Broadcasting Systems. Jednak przedstawiciele zarówno SBS, jak i CME zaprzeczają tym spekulacjom i zapewniają, że proces połączenia będzie przebiegał zgodnie z planem. Przypomnijmy, że przed paryskim komercyjnym trybunałem arbitrażowym ma toczyć się postępowanie, w którym z kolei CME skarży Zeleznego na niebagatelną sumę 23 mln USD. Sam Zelezny jest przygotowany na, jak zapewnia, "długoletnią walkę, w której najprawdopodobniej pojawi się po dwadzieścia kolejnych roszczeń pochodzących od każdej ze stron". Przyznaje jednak, że przeciwnik, z uwagi na ogromne zaplecze finansowe, jest w lepszej sytuacji.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.