Żywiec reklamował legalnie, acz "nie dość wyraźnie"

Bielski sąd okręgowy wydał wyrok, w którym zakwestionował formę prowadzonej przez browar Żywiec reklamy. Paradoksalnie, jest to orzeczenie, które potwierdza...

Bielski sąd okręgowy wydał wyrok, w którym zakwestionował formę prowadzonej przez browar Żywiec reklamy. Paradoksalnie, jest to orzeczenie, które potwierdza legalność reklamowania piw bezalkoholowych. Co do tego sąd nie miał żadnych wątpliwości. Uznał jednak, że reklamy Żywca wprowadzają konsumenta w błąd poprzez nie dość wyraźne wyeksponowanie napisu "piwo bezalkoholowe" w stosunku do innych elementów reklamy -kufli, szklanek czy oszronionych butelek. Sąd nakazał browarowi zamieszczenie pięciu ogłoszeń w "Gazecie Wyborczej" (w takim samym formacie jak reklamy Żywca), w których miałaby znaleźć się informacja na temat orzeczenia sądu. Powodem w tej sprawie była Federacja Konsumentów. Pełnomocnik browaru zapowiedział wniesienie apelacji od wyroku. (JP)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.