Żabka startuje z delikatesami

Rusza Fresh Market - nowy projekt Żabki Polska. Będzie to nowa sieć łącząca cechy supermarketu średniej wielkości i delikatesów. W...

Rusza Fresh Market - nowy projekt Żabki Polska. Będzie to nowa sieć łącząca cechy supermarketu średniej wielkości i delikatesów.

W tym segmencie obecni są już tacy gracze, jak: ABC, Groszek, Tesco Express czy Carrefour 5 minut, a także sieci delikatesowe. Bliższe szczegóły projektu nie są na razie znane.

Wiadomo, że pierwszy sklep będzie otwarty na przełomie marca i kwietnia w Lesznie. Według naszych informacji w br. detalista ma uruchomić 70 marketów, każdy o powierzchni ok. 200--400 mkw. Spółka nie planuje większej kampanii reklamowej do czasu, aż powstanie odpowiednio duża sieć Fresh Marketów. W ostatnich miesiącach do Żabki Polska dołączyli menedżerowie z sieci delikatesowych, którzy pracują przy tym projekcie.

Od pewnego czasu Żabka Polska testuje także formułę, którą nazwała "deli". Chodzi o połączenie sklepu convenience z punktem serwującym świeże kanapki, sałatki, gorące napoje. Takie sklepy już funkcjonują w dużych miastach, np. obok ośrodków akademickich. Decyzje w sprawie wdrożenia tego projektu na większą skalę także mają być podjęte w ciągu najbliższych miesięcy.

Przedstawiciele Żabki Polska na razie nie komentują informacji dotyczących nowych projektów.

Żabka Polska jest obecnie potentatem w segmencie małych sklepów convenience. Firma ma ponad 2 tys. placówek. Każdego roku ma powstawać ok. 200 nowych sklepów. Docelowo w Polsce ma funkcjonować 7,5 tys. punktów z logo Żabki. Firma działa na zasadzie franczyzy.

TW

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.