Mocne uderzenie Górskiej Natury

Nowa woda Pepsi-Coli w połowie kwietnia ruszy z mocną kampanią launchową. Marka Górska Natura zawalczy w segmencie premium. Chce dołączyć...

Nowa woda Pepsi-Coli w połowie kwietnia ruszy z mocną kampanią launchową. Marka Górska Natura zawalczy w segmencie premium. Chce dołączyć do czołówki.

Multimedialny launch Górskiej Natury przygotowują m.in.: BBDO (kreacja ATL), Media Direction OMD (planowanie, zakup mediów), Digital One (WWW), Glob Media (promocja sprzedaży) i Albedo Marketing (materiały POS). Jak wynika z naszych informacji, kampania telewizyjna dostępnej już w sprzedaży marki ruszy w połowie kwietnia. Górską Naturę wspierać będzie promocja "Gwarancja smaku" przewidująca zwrot pieniędzy konsumentom niezadowolonym z zakupu tej marki.

Nowa woda ma być odpowiedzią na markę Kropla Beskidu należącą do Coca-Coli, która została wprowadzona na rynek w 2004 r. i jest obecnie jednym z liderów.

Marketerzy w Pepsi-Cola General Bottlers już od dłuższego czasu przyglądali się szybko rosnącej kategorii wody. Jednak w segmencie napojów niegazowanych w poprzednich latach firma miała inne priorytety. Najpierw było to wzmocnienie marki Lipton Ice Tea, a następnie relaunch marki soków Toma.

Nowy brand ma ambitne plany rynkowe. Chce zagrozić liderom, którymi obok Kropli Beskidu są Żywiec Zdrój, Nałęczowianka i Cisowianka.

Według naszych informacji za nowy brand ma odpowiadać Bartłomiej Kubacki, który wcześniej pracował m.in. z marką Toma.

Pepsi-Cola General Bottlers na razie nie komentuje swoich planów związanych z nową marką wody.

JN, TW

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.