Kieszonkowy atlas gwiazd

Zachęcony sukcesem "Kieszonkowego atlasu kobiet" Sylwii Chutnik (Paszport "Polityki" w kategorii literatura) postanowiłem pójść przetartą ścieżką i przygotować kieszonkowy atlas...

Zachęcony sukcesem "Kieszonkowego atlasu kobiet" Sylwii Chutnik (Paszport "Polityki" w kategorii literatura) postanowiłem pójść przetartą ścieżką i przygotować kieszonkowy atlas gwiazd, które świecić będą w tegorocznym sezonie wiosennym w telewizji. Wybór gwiazd jest subiektywny, ale nieprzypadkowy. Przypadkowo osób jest 13.

Zygmunt Chajzer - po kilku sezonach sugerowania Polkom, w czym prać, wraca jako prowadzący show Polsatu "Moment prawdy". Niedawno wyznał, że jako profesjonalny dziennikarz długo wahał się, czy podjąć się nowego, arcytrudnego zadania w Polsacie. Czy były to szczere wahania, można sprawdzić na wariografie wykorzystywanym w "Momencie prawdy".

Katarzyna Cichopek - na jej dziecko pół Polski czeka jak na swoje. Słusznie. Hasło "Wszystkie dzieci są nasze" jest ciągle aktualne. Wiosną swoje (i widzów) oczekiwanie na potomka umili nam jak zwykle w "M jak miłość" oraz w nowościach - "Tancerzach" (TVP), gdzie nie będzie tańczyć, i w show "Gra wstępna" (Polsat), gdzie, niestety, nie będzie czynną uczestniczką gry wstępnej.

Kamil Durczok - szef "Faktów" w TVN. Ostatnio zasłynął cytatem na temat stołu w studiu, który był "uje...ny farbą czy nie wiem czym, kur...". Na szczęście powiedział to nie na antenie TVN, ale w serwisie YouTube. Durczok znany jest też z tego, że nie chce być Wiktorem, bo Wiktorem może być Katarzyna Cichopek. Niby wyluzowany na ekranie, a nawet kobiecie w ciąży nie odpuści.

Piotr Farfał - p.o. prezes TVP. Na wizji pojawia się rzadko, ale jego fryzury nie sposób zapomnieć, choć w młodości miał bardziej wyrazistą. Wiosną może zmienić fryzurę lub zreformować TVP. Jedna z tych rzeczy wyjdzie mu bez problemu.

Tomasz Karolak - dzięki kolejnemu sezonowi serialu "39 i pół" w TVN na wiosennym firmamencie świecić będzie jasno niczym Wielki Wóz. Jego humor (Karolaka, nie serialu "39 i pół") pozwoli nam choć na chwilę zapomnieć o kryzysie gospodarczym.

Joanna Liszowska - zagra Katarzynę Cichopek w show Polsatu "Jak oni śpiewają", mimo że jej image bliższy jest Violetcie Villas. Słowem - czeka ją taka sobie wiosna.

Szymon Majewski - komik TVN. Jednych śmieszy, innych nuży. Ale prze do przodu. Jest na dobrej drodze, by zastąpić prowadzącego program "Kuba Wojewódzki".

Kazimierz Marcinkiewicz - były premier znany ostatnio z innych aktywności niż polityka. Wiosną nie będzie się już wygłupiał i wysyłał zdjęć z nową narzeczoną do tabloidów, tylko skompresowany plik wideo z uroczystości ślubnej prześle od razu do dużej stacji TV. Wybierze media zasięgowe.

Rafał Mroczek - kolejna osoba z atlasu powiązana z Katarzyną Cichopek, choć nie jest ojcem jej dziecka, a w "M jak miłość" gra jedynie jej szwagra. Rafał trafił do obsady serialu "Pierwsza miłość" w Polsacie. Wybrał dziewczyny z drużyny Niny Terentiew.

Dorota Rabczewska (Doda) - wiosna będzie dla niej okresem zasłużonego odpoczynku. Dla widzów zresztą też. I słusznie.

Roman Rogowiecki - bardzo smutny szef rozrywki TVP1. W Jedynce ma sporo do zrobienia, bo ostatnio poza "Jaka to melodia?" i "Teleexpressem" o rozrywkę tam trudno. Zapowiada, że przełomem będą tegoroczny konkurs Eurowizji i festiwal piosenki w Opolu. Jakoś nie zaraził nas entuzjazmem.

Tomasz Rudomino - członek zarządu TVP, kiedyś wydawca "Trybuny". Gra w duecie z Piotrem Farfałem, choć obu różni niemal wszystko poza trzeciorzędnymi cechami płciowymi. I celem zawodowym - reformą TVP. Na razie reforma ma formę wiosennych porządków z akcentem na zamiatanie.

Marta Żmuda-Trzebiatowska - bez względu na to, czy rozstanie się z Adamem, czy nie, wiosną o tej aktorce będzie głośno. Głównie za sprawą kolejnej serii "Teraz albo nigdy" w TVN. Wprawdzie złośliwi mówią, że to jedyny na świecie serial kręcony bez scenariusza, ale nie zaważy to na karierze Marty. Ma swoje pięć minut - więc albo teraz, albo nigdy.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.