Czas przetasowań

Serwis aukcyjny Allegro.pl (QXL Poland) zakończył przetargi, które pomogły mu wybrać marketingowych partnerów na 2009 r. Pierwszym z nich jest...

Serwis aukcyjny Allegro.pl (QXL Poland) zakończył przetargi, które pomogły mu wybrać marketingowych partnerów na 2009 r. Pierwszym z nich jest agencja reklamowa Brain, która przygotuje kreację ATL dla marki Allegro. Umowa z nią zostanie podpisana przynajmniej na rok.

W przetargu brało udział sześć agencji, w tym m.in.: Just, Gruppa66 Ogilvy, Opus B, Publicis i PZL, która poprzednio przygotowywała kreację dla tego serwisu.

Allegro.pl rozpoczęło też współpracę z agencją EMLab specjalizującą się w marketingu doświadczeń. EMLab SA podała w komunikacie, że "ze względu na skalę przedmiotu umowy wygranie przetargu jest istotną informacją". Przedstawiciele agencji nie zdradzili więcej szczegółów na ten temat. Artur Brzęczkowski, dyr. marketingu Allegro.pl, powiedział, że przetarg dotyczył zorganizowania dużego ogólnopolskiego eventu, który odbędzie się jesienią br. Trwają negocjacje ostatecznej treści umowy między stronami.

W zakresie obsługi mediowej marketer współpracuje z domem mediowym Starcom. Media internetowe kupuje we własnym zakresie.

Hand Made się obroniła. Dobrze w 2009 r. weszła agencja Hand Made. Grupa Żywiec zakończyła przetarg na komunikację ATL na ten rok dla marki Strong i do współpracy wybrała powtórnie Hand Made. W ubiegłym roku ta agencja przygotowała film reklamowy pt. "Dzwon".

W przetargu brały również udział agencje: Change, Locomotiva (obsługująca BTL-owo markę Strong), Lowe oraz Opus B.

Hand Made zwyciężyła też w przetargu ATL i BTL rozpisanym pod koniec ubiegłego roku przez firmę Hoop Polska. Oznacza to obronienie budżetu marki Jupi, którą agencja obsługuje od 2007 r. W przetargu Hand Made konkurowała z dwiema czeskimi agencjami sieciowymi - Euro RSCG Praha i TBWAPraha (spółkę Hoop kontroluje czeska firma Kofola). Umowa została przedłużona na 2009 r.

Grupa Żywiec nadal szuka. Wybranie Hand Made nie kończy procedur przetargowych prowadzonych obecnie przez Grupę Żywiec. Browar rozpoczął bowiem przetarg na obsługę ATL i BTL marki Specjal. Zaprosił do niego trzy agencje: Locomotivę, Paralotną oraz Scholz & Friends. Nie zaproszono natomiast agencji Grey, która do tej pory obsługiwała markę Specjal.

Przedstawiciele marketera wyjaśniają, że każda marka co jakiś czas potrzebuje nowego podejścia i spojrzenia z innej perspektywy, a z kilkuletniej współpracy z Greyem Grupa Żywiec jest zadowolona. Agencja bierze zresztą udział w prowadzonym obecnie przetargu na markę Żywiec, w którym rywalizuje z: Brain, Change i broniącą biznesu Just.

Specjal to jedna z najsilniejszych marek regionalnych - w swoim macierzystym regionie (teren dawnych województw: gdańskiego, olsztyńskiego, elbląskiego, toruńskiego oraz częściowo słupskiego, bydgoskiego i białostockiego) jest niekwestionowanym liderem z ponad 40 proc. udziałów w rynku według Grupy Żywiec.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.