Stacje przyciągają widza

ITI Neovision i Polsat chcą w tym roku uruchomić nowe stacje tematyczne. W pierwszej kolejności współzawodnictwo może dotyczyć kanałów filmowych....

ITI Neovision i Polsat chcą w tym roku uruchomić nowe stacje tematyczne. W pierwszej kolejności współzawodnictwo może dotyczyć kanałów filmowych.

Spółka ITI Neovision, operator platformy N i nadawca kilku stacji tematycznych, poinformował już, że krytyk filmowy Tomasz Raczek obejmuje w tej firmie stanowisko dyrektora kanałów filmowych. To on będzie odpowiedzialny za nowe stacje filmowe, które pojawią się w ofercie platformy N we wrześniu br.

Grzegorz Plaza, dyr. programowy platformy N, zapowiada, że nowa oferta filmowa platformy zdecydowanie wyróżniać się będzie na tle konkurencji nowatorskim charakterem. Nie zdradza jednak szczegółów projektu.

W ramach swojej funkcji w ITI Neovision Raczek odpowiedzialny będzie m.in. za dobór repertuaru, koncepcję kanałów oraz produkcję własną. Powstanie dwóch nowych kanałów filmowych to efekt zeszłorocznych umów, które ITI Neovision podpisało z dwiema wielkimi wytwórniami filmowymi - DreamWorks i Paramount. Umowa z Paramount obowiązuje od 1 stycznia 2009 r. i gwarantuje ITI Neovision wyłączne prawa do dystrybucji pakietu "Pay TV". Z kolei umowa z DreamWorks obejmuje wszystkie produkcje, które mają premierę w Stanach Zjednoczonych od stycznia br. Filmy te mają być dostępne za pośrednictwem platformy N na wyłączność.

Nie śpi też konkurencja. Telewizja Polsat na początku lutego złożyła do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wnioski o udzielenie koncesji dla kilku nowych kanałów tematycznych. Są to projekty stacji dziecięcej, młodzieżowej i właśnie filmowej. Wcześniej właściciel Polsatu Zygmunt Solorz-Żak zapowiadał, że stacje te mogą ruszyć w 2009 r. Nadawca nie ujawnia jednak szczegółów na temat projektów. W 2008 r. Polsat uruchomił dwa nowe projekty tematyczne: męską stację Polsat Play i żeńską Polsat Cafe. Ta ostatnia zastąpiła Polsat Zdrowie i Uroda.

PM

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.