Globalne R&D Unilevera w Polsce

Unilever otworzył w Poznaniu centrum rozwojowe płynnych produktów żywnościowych. To pierwszy globalny ośrodek badawczo-rozwojowy koncernu zajmujący się żywnością zlokalizowany w...

Unilever otworzył w Poznaniu centrum rozwojowe płynnych produktów żywnościowych. To pierwszy globalny ośrodek badawczo-rozwojowy koncernu zajmujący się żywnością zlokalizowany w regionie Europy Wschodniej.

Centrum zwane w żargonie koncernu Centre of Excellence Liquid Foods będzie odpowiedzialne za opracowanie receptur, procesów produkcyjnych dla zup, sosów i keczupów marek: Knorr, Hellmann's, Bertolli, Unox i Tortex. Jednostka zatrudnia 65 specjalistów z 13 krajów.

Unilever zainwestował 16 mln euro w nowy budynek i wyposażenie badawczo-rozwojowe. W ramach centrum będzie działać m.in. tzw. pilot plant, czyli minifabryka, w której będą testowane procesy produkcyjne przed ostatecznym wdrożeniem. Elementem ośrodka będzie także studio opakowań, które zajmie się opracowywaniem nowych metod pakowania żywności.

Uruchomienie ośrodka zbiega się w czasie z wdrażaniem w koncernie polityki prozdrowotnej. Unilever w ostatnich latach zweryfikował receptury wielu produktów, tak aby były one zgodne z zasadami zdrowej diety.

- Zgromadziliśmy najlepszych ekspertów w dziedzinie badań i rozwoju. Będą oni tworzyć receptury produktów żywnościowych domowej jakości, produkowanych z naturalnych składników na dużą skalę - mówi Tony Natt, dyrektor centrum rozwojowego płynnych produktów żywnościowych.

Od ub.r. w ramach restrukturyzacji Unilever zmienia organizację swoich placówek R&D. Wszystkie nowe produkty żywnościowe Unilevera będą opracowywane teraz w sześciu ośrodkach. Poznański jest jednym z nich. Oprócz tego działają ośrodki w USA, we Francji, Włoszech, w Holandii i Wielkiej Brytanii.

TW

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.