Amerykański sport w ESPN

Kanał ESPN America zastąpi dotychczasowy NASN. Nadawca ma w planach stację wysokiej rozdzielczości. Od lutego ESPN uruchomi w Polsce kanał...

Kanał ESPN America zastąpi dotychczasowy NASN. Nadawca ma w planach stację wysokiej rozdzielczości.

Od lutego ESPN uruchomi w Polsce kanał ESPN America. Stacja zastąpi dotychczasową NASN z portfolio tego nadawcy. - Zmiana związana jest z ujednolicaniem nazewnictwa naszych podmiotów oraz ze strategią szerszej obecności w regionie EMEA - powiedział Damion Potter, dyr. komunikacji ESPN w regionie EMEA.

ESPN America to kanał poświęcony sportom amerykańskim. Stacja pokazuje m.in. najważniejsze rozgrywki w futbolu amerykańskim, hokejowe i koszykarskie (m.in. ligi uniwersyteckie). W Polsce obecna jest już stacja ESPN Classic, która prezentuje najważniejsze wydarzenia w historii sportu.

Kamini Sharma, dyr. marketingu ESPN w regionie EMEA, zapowiedziała, że w związku z rebrandingiem stacji ze sportami amerykańskimi i poszerzaniem biznesu planowane są w Polsce działania komunikacyjne - w pierwszej kolejności skierowane one będą do dystrybutorów. ESPN America dostępna będzie w ofercie 13 dystrybutorów, w tym za pośrednictwem platformy N i wybranych sieci kablowych (m.in.: UPC, Multimedia i Vectra).

Damion Potter podkreśla, że Polska jest jednym z kluczowych rynków europejskich dla ESPN. - Dlatego myślimy i o poszerzeniu oferty, i o uruchomieniu z czasem kanału nadającego w wysokiej rozdzielczości. Nie jest to jednak kwestia tygodni, ale miesięcy - mówi Potter.

Pierwszy kanał ESPN został uruchomiony w Stanach Zjednoczonych w 1979 r. Dziś nadawca należy do ABC - The Walt Disney Company (80 proc.) i Hearst Corporation (20 proc.). Firma ma w portfolio 13 kanałów sportowych. NASN był dostępny w Polsce od listopada 2006 r.

PM

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.