Zwolnienia w Coca-Cola HBC

W spółce produkującej napoje pracę straci około 150 osób. Zwolnienia grupowe w Coca-Cola HBC Polska są negocjowane ze związkami zawodowymi...

W spółce produkującej napoje pracę straci około 150 osób.

Zwolnienia grupowe w Coca-Cola HBC Polska są negocjowane ze związkami zawodowymi i mają nastąpić za kilka tygodni. Chodzi przede wszystkim o personel pomocniczy niezwiązany bezpośrednio z produkcją. Redukcja w największym stopniu dotknie centralę spółki na warszawskim Annopolu.

- Spodziewamy się mniejszej dynamiki na polskim rynku napojów i chcemy się na to lepiej przygotować. Już w ub.r., kiedy wzrost PKB wynosił ok. 6 proc., niektóre kategorie, np. soki, rosły tylko o kilka procent - mówi Iwona Jacaszek, dyrektor ds. korporacyjnych Coca-Cola HBC Polska.

Coca-Cola HBC Polska jest spółką koncernu odpowiedzialną za produkcję. W Polsce ma cztery zakłady w: Radzyminie, Niepołomicach, Łodzi i Tyliczu. Spółka zatrudnia ponad 3,2 tys. osób. Firma produkuje napoje głównie na rynek krajowy, kilka procent produkcji trafia na eksport. Marketingiem produktów zajmuje się natomiast spółka Coca-Cola Poland Services.

W ub.r. Coca-Cola miała bardzo dobre wyniki sprzedaży. Udziały wartościowe producenta w całym rynku napojów bezalkoholowych wzrosły o 1,4 proc. (dane ACNielsena za 12 miesięcy, do listopada 2008 r.). W tym roku marketer liczy się jednak z możliwością słabszego popytu. Jedną z konsekwencji tych prognoz jest uruchomienie dużego programu lojalnościowego Zapunktowani.pl, który jest adresowany do rodzin. W tym segmencie rynku Coca-Cola widzi wciąż duży potencjał.

Innym działaniem, które może osłabić skutki dekoniunktury, jest aktywność w dynamicznie rosnących kategoriach, takich jak: ice tea, napoje energetyczne czy woda.

TW

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.