Będzie więcej dobrego jazzu

Mariusz Adamiak, właściciel dwóch stacji radiowych - Jazz Radio w Warszawie i Krakowie, ubiega się o koncesje na nadawanie w...

Mariusz Adamiak, właściciel dwóch stacji radiowych - Jazz Radio w Warszawie i Krakowie, ubiega się o koncesje na nadawanie w innych miastach Polski.

Do KRRiTV trafiły wnioski o przyznanie mu częstotliwości w Łodzi, Sopocie, Olsztynie i Koszalinie. Jeżeli zostaną rozpatrzone pozytywnie do połowy br., nowe stacje Adamiaka mogą rozpocząć nadawanie jeszcze jesienią. Konsekwencją stworzenia sieci byłoby przejście z przesyłania programu drogą naziemną na znacznie tańszą transmisję satelitarną.

Ponadto, na przełomie marca i kwietnia, ma dojść do zmiany ramówki programu dotychczas nadających stacji. Po przeprowadzeniu badań wśród słuchaczy radia, Adamiak chce prezentować najmodniejsze obecnie wśród młodzieży kierunki rozwoju muzyki synkopowanej, bardziej "ortodoksyjne", jak je nazywa. Jazz Radio przestanie tym samym nadawać utwory tzw. lżejszych odmian jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.